Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


Nové sady CEL PQ4 a WS4E

S rokem 2014 přichází firma CEL na trh s novými verzemi sad POWER8workshop. Nová řada se jmenuje CEL PRO. Jak název naznačuje, ubírá se firma CEL do sféry profesionálních přístrojů.

Zásadní rozdíl mezi oběma sadami je v obsahu pracovních hlav. Zatímco PQ4 přichází s robustní 165mm akumulátorovou pilou CE02 a vrtačkou s příklepem HD02, sada WS4E obsahuje navíc přímočarou pilu a LED svítilnu. Obě sady jsou vybaveny výkonnou Li-Ion 18V baterií o kapacitě 3,0 Ah.

Pojďme se podívat na klíčové vlastnosti nových sad. Víko kufru, pracovní plocha, je vyrobena z odlitého a opracovaného hliníku, který zaručuje pevné uchycení pracovních hlav v kufru.

Detail vodících lišt pracovní plochy:

Vývojáři byli postaveni před nelehký úkol. Jak navrhnout bytelnou podporu pro kotoučovou pilu s tak velkým kroutícím momentem a přitom zachovat váhový limit, aby bylo možné sadu přenášet v rukách. Za pozornost stojí systém vyztužení na spodní straně pracovní plochy. Aby nedošlo k velkému omezení prořezu kotoučové pily po vložení do kufru je oblast pod základní deskou pily vyrobena z nerezového plechu.

Na vložené kotoučové pile můžete nastavovat jak hloubku řezu (velikost vyčnívajícího kotouče)

tak i úhel řezu

Pila používá kvalitní a výkonný motor Mabuchi RZ-8BAWA (900) s elektronickou brzdou

který přes celokovovou planetovou převodovku pohání kotouč o průměru 165mm

Základní deska je vyrobena z odlitého a opracovaného hliníku
Pila CEL CS02 detail základní desky

Pracovní plocha s kotoučovou pilou

Pila CEL CS02 uchycení v kufru

Přepracovaná verze vrtačky s příklepem má hliníkové sklíčidlo s protiskluzovou úpravou

Nový systém uložení pracovních hlav v brašně

umožňuje variabilně vkládat další hlavy, jako je například rázový utahovák PD1.