Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


Napájí se nářadí v kufru když ho připojím do zásuvky?

Bohužel ne. Je to prosté. Hledáme kompromis mezi váhou a výkonem nářadí. Dala by se vyprojektovat varianta, která by umožňovala napájení přímo ze sítě. Ale. Váha by vzrostla o cca 2 kilogramy. Proč? Protože výkonový toroidní transformátor, který musí dodávat vysoký výkon maflíku, nebo hoblíku v kufru je poctivý kus mědi a železa, které něco váží. Chtělo by se vám přenášet 19 kg kufr z auta na místo práce, na střechu?

Jak tedy pracuje samotný kufr když je zapojený do sítě?

Jestliže zapojíte nabíječku kufru do sítě 230V, nabíjí akumulátor vložený do slotu pro POWERhandle.

Akumulátor se nabíjí do chvíle, než začnete pracovat a stisknete zelené tlačítko START. V té chvíli dojde k přerušení nabíjení a stroj v kufru je poháněn z kapacity akumulátoru, který se při práci vybíjí.

Po zastavení stroje se opět nabíječka zapne a dobíjí vyčerpanou kapacitu akumulátoru.

Nepoškodím tím akumulátor? Ne. Nová technologie Li-Ion akumulátorů je bez paměťového efektu a lze je střídavě nabíjet a vybíjet.

Pokud máte akumulátory dva, doporučujeme akumulátor zapojit na Sekundární Nabíjecí Bod.

V této konfiguraci ví nabíječka, že je připojený druhý akumulátor a nepřetržitě nabíjí připojený akumulátor na SNB. Po stisknutí zeleného tlačítka napájí nářadí baterka v hlavním slotu. Jakmile zaznamenáte zpomalení chodu pracovní hlavy, přehoďte akumulátory. Vybitý se bude na SNB nepřetržitě napájet a čerstvý bude pohánět pracovní hlavu.

Jestliže pracujete tak dlouho, že se nestačí dobít kapacita akumulátoru na SNB, zvažte přestávku na kávu, nebo zakoupení napájecího transformátoru PHAC. O tom v dalším článku.