Prevence proti vráskám


Vzhled odráží to jak se o sebe staráme
Když někdo žije vyloženě nezdravě, málo spí, málo pije čistou vodu a například užívá návykové látky, nelze přece očekávat, že takový člověk bude mít hebký obličej bez vrásek. Postupem času jak tělo stárne se začíná měnit hlavně obličej. Mimika a nedostatek kolagenu udělá svoje a každý rok navíc je na obličeji hodně vidět. A to vadí hlavně ženám, protože ty se se stárnutím smiřují hůř než muži.

pokožka vrásky

Kdo chce vypadat dobře, musí se o sebe podle toho také starat. I když na vzhledu má svůj podíl samozřejmě i genetika, bez péče o pleť nikdy nebudete vypadat mladší. První vrásky už je možné na obličeji pozorovat okolo třicátého roku, kdy se z těla začíná vylučovat kolagen, a to bez náhrady. Proto je potřeba kolagen tělu dodávat pomocí doplňků stravy. Ideální je hydrolizovaný kolagen, což je v podstatě prášek, který si sami smícháte s vodou, http://nakladatelstvi.hostbrno.cz/nakladatelstvi/pro-deti-a-mladez/pod-zemi-pod-vodou-1322 a nebo tablety, které se jen zapijí. Oba druhy kolagenu se snadno vstřebávají. Proč ho užívat?

kolagen prášek

Kolagen vypíná a vyživuje pokožku, vlasy, nehty i klouby. Nejde jen o to že vám pomůže mít hezkou pleť bez vrásek i ve vyšším věku, ale jde i o to, že díky kolagenu budete mít zdravější klouby. I v nich je kolagen obsažený, a pokud je ho v nich jen minimum, začíná se tvořit artróza, což je velice bolestivé onemocnění omezující hybnost. Často vede k potřebě výměně kloubu, a proto je dobré kolagen užívat pravidelně, dlouhodobě a jeho vstřebávání podporovat dostatečným pitným režimem, protože kolagen se váže na vodu.

Při výběru kolagenu je potřeba dbát především na to, abyste vybírali kvalitní kolagen, jehož účinky je možné doložit vědeckými studiemi. Nevybírejte si hned ten první kolagen na který vám vyskočí reklama na internetu, zpravidla jde jen o obyčejný kolagen s velice dobře zvládnutým marketingem. Raději dejte na výsledky a studie.

About the Author

You may also like these