Stěhování bytu bez výtahu


Když se lidé stěhují a jde o levné stěhování v Praze bytového interiéru, stěhovací firmu zpravidla při objednávání služby zajímá nejen velikost bytu a rozsah stěhovaných předmětů, ale i jeho poloha, patro, a zda se v domě nachází výtah. Stěhování z vyšších pater nebo do vyšších pater bez výtahu je vždy náročnější a vyžaduje nejen více námahy, ale i některá technická opatření. Co byste měli stěhovákům hlásit předem, pokud nemáte v domě výtah, a vyskytují se tu další nepříjemnosti?

krabice na stěhování

Demontáž nábytku – stěhovací firma si poradí i s demontáží nábytku, pokud jej potřebujete rozebrat například kvůli tomu, že neprojde dveřmi. Montáže a demontáže nábytku zajišťují stěhovací firmy běžně.

stěhování bytu

Starožitný nábytek – pokud máte starožitný nábytek, který neprojde dveřní zárubní, například z důvodu, že jste v domě po nastěhování nábytku vystavěli stavební příčku s úzkými dveřmi a nábytek v místnosti zůstal, pak bude zřejmě nutné nábytek vystěhovat oknem a spouštět jej ven z domu na kladkách. Stěhováci musí být na takové a podobné situace připravení a musí o nich vědět předem v dostatečném předstihu.

Točité schody – máte-li v domě točité schody, kudy bude problém vystěhovat například velkou chladničku nebo nerozebíratelnou šatní skříň, také to nahlaste stěhovákům, protože toto opět může být důvodem k využití kladkostroje a stěhování nábytku či spotřebičů oknem nebo balkonem a terasou.

Problém s parkováním – ne všude je jednoduché zaparkovat a existují domy, kde je parkování již předem vyloučeno například v prudkém svahu na úzké silnici, kam se nevejde stěhovací kamion, anebo v chatové oblasti, kde je rozbahněná nezpevněná cesta a nejbližší parkoviště se nachází sto metrů od objektu. Problém se stěhováním můžete mít například na Pěnkavčím vrchu v Krkonoších, kam je možný přístup pouze lanovkou na Portášky. I takové domy je ale mnohdy nutné vystěhovat a musí se pak postupovat velmi komplikovaně.

About the Author

You may also like these