Soběstačnost a nižší cena


Poslední dva roky jsou finančně velice náročné. Mnoho lidí musí platit tisíce korun měsíčně za bydlení navíc. Zdražily hypotéky i energie, a mnoho lidí se tak dostalo do problémů. Někteří z nich mají díky tomu, že bydlí v domě, možnost snížit náklady za provoz domu. Stačí si pořídit tepelné čerpadlo nebo třeba solární panely, a díky tomu ušetříte nejen za teplo a klimatizaci, ale i za elektřinu. Zatímco bez mnoha věcí se člověk obejde nebo je dokáže nějak nahradit, elektřinu nenahradíte nijak, ale můžete si ji sami vyrobit.

solární panely

Solární elektrárna na střechu je ideální řešení, které se hodí jak pro rodinné domy, tak pro bytové domy nebo i paneláky. Díky panelům si jejich majitelé vyrábí vlastní elektřinu, která jim pokryje celou anebo část spotřeby elektřiny. Existuje několik typů řešení solárních panelů:

  1. Panely s úložištěm jsou ideální pro všechny, kteří chtějí mít elektřinu do zásoby, kdyby ji potřebovali třeba při výpadku proudu
  2. Panely bez uložiště, které umožní elektřinu využít hned

Pro každého je vhodné jiné řešení, a my vám ho rádi připravíme na míru. Pokud chcete mít vlastní solární elektrárnu, je nejvyšší čas si nechat připravit návrh, protože navíc můžete čerpat dotace, které vám pokryjí část nákladů na pořízení panelů. A my vám s vyřízením dotací můžeme pomoct. Díky dotaci nebudete platit ze svých zdrojů celou částku, ale můžete ušetřit spoustu peněz.

montáž panelů

Majitelé panelů mají několik možností, jak s vyrobenou elektřinou naloží:

  • Lze ji hned spotřebovat
  • Je možné ji přeposlat někomu jinému
  • Můžete ji prodat dodavateli nebo komukoliv dalšímu
  • Je možné si ji uložit do baterií a využít až budete potřebovat

Díky mnoha možnostem můžete nakládat s elektřinou, jak uznáte za vhodné. Pořizovací cena sice není nejnižší, ale investovaná částka se vám do pár let vrátí. Panely mají životnost zhruba 30 let, tudíž se jejich koupě opravdu vyplatí.

About the Author

You may also like these