Bez zisků nelze podnikat


Ti, kdo soukromě podnikají, se neobejdou bez peněz. Jsou to také lidé, a proto potřebují stejně jako kdokoliv jiný peníze pro svoji obživu, zároveň jsou ale také majiteli a provozovateli firem, do kterých se musí také nějaké ty peníze vkládat, a tudíž se musí vydělávat i na ně. A to znamená, že se podnikatelé mají často hodně co ohánět, aby na to všechno vydělali. Což musí zvládnout, protože jim na rozdíl od státních zaměstnanců nikdo mzdu negarantuje a na rozdíl od státních podniků nikdo nedoplatí jejich případné nedoplatky a dluhy. Podnikatelé jsou na všechno sami, a kdyby to nezvládli, špatně by to pro ně dopadlo.

dolary USA

Ale přesto se někdy stane, že si podnikatelé nevydělají dost na všechno, na co by si měli vydělat. A věřte mi, že jim to nedělá ani trochu radost. Protože jsou tím ohroženy jejich životní jistoty, které my lidé tak toužíme mít. Když je málo peněz, strádá jak podnikatel, tak i jeho podnik, a to nelze snášet dlouho. Protože čím víc ekonomických problémů firma má, tím je nepravděpodobnější, že se udrží na trhu a bude ještě někdy normálně prosperující. Spíše se bude hroutit tak dlouho, až se zhroutí docela.

A tomu se musí zabránit i za cenu toho, že si podnikatel vezme potřebnou půjčku. I ta může znamenat pozitivní obrat. Ale samozřejmě jen tehdy, když ji podnikatel dostane a vhodně ji využije. A často se stává, že taková půjčka není nejen dobře využita, ale ani získána. Stává se, že podnikatel o nějakou podobnou pomoc žádá, ale zkrátka ji nedostane, protože prý není bonitní.

dolary USA

A jak má dotyčný postupovat dál? Neuspěje-li v bance, měl by to zkusit u nebankovní společnosti. Protože nebankovní podnikatelská hypotéka FAHD je daleko dostupnější nabídkou než nějaká podnikatelská půjčka od banky. Stačí se za ni jenom zaručit nemovitostí a nic nebrání jejímu poskytnutí. A tím i prvnímu nakročení na cestě ke spáse právě neprosperujícího byznysu.

About the Author

You may also like these